Hakkımızda

 
ASLAN SAAT
 
Mehmet Aslan tarafından 1970’te kurulan Aslan Saat, kırk yılı aşkın süredir, dünyada saat denilince akla gelen ilk markalardan olan Orient’in Türkiye distribütörüdür. Kurulduğu yıldan itibaren Royale, Royale As, Candino, Edox, Claude Bernard, Orient, Orient Star, Venezianico gibi dünya markalarını Türkiye saat severleriyle buluşturan Aslan Saat, son olarak saat tasarımında kendine özgü Zen anlayışıyla dünyada büyük ilgi gören Obaku’yu da marka ağına eklemiştir. Türkiye’de distribütörlüğünü üstlendiği her markayı başarıyla temsil eden kuruluşumuz, Orient Japonya’nın dünya genelindeki tüm distribütörler arasından yaptığı değerlendirme sonrasında, Genel Merkez tarafından En İyi Satış Sonrası Hizmet Ödülü’ne layık görülmüştür.Yarım asırdır, tüm çalışmalarına değer temelli bir anlayışla devam eden Aslan Saat, “önce kalite, memnuniyet ve devamlılık” ilkesiyle, üç öncelikli bir faaliyet anlayışına sahiptir. Aynı zamanda kuruluş değerlerini de temsil eden bu öncelikler, günümüzde Hüseyin Melih Aslan öncülüğünde sürdürülmektedir.

ORIENT
 
Zamanın diğer adı
 
Orient, Orient Watch Company adıyla Japonya’da kurulmuş ve 1950’den bu yana “saat severler için benzersiz, güvenilir ve ulaşılabilir saatler üretmek” misyonunu istikrarla korumuş bir dünya markasıdır. Üretime başladığı günden bugüne, kalıcı stile sahip, yüksek kaliteli saatler üretme konusunda tüm saat dünyasına ilham veren Orient’in mirası, zamanın testine dayanan işçilik, güvenilirlik, hassasiyet ve estetiktir.
 
Japonya’da mekanik saat üretiminde öncülüğü elden bırakmayan marka, kurmalı mekanizmaların popüler olduğu yıllardan analog kuvars dönemine ve saatte tasarım/teknoloji çağı olarak adlandırabileceğimiz günümüze kadar her saat tutkununa birden fazla model ve mekanizmayla hitap edebilmeyi başaran az sayıda markadan biridir.
 
Ürettiği saatler gibi durmadan yoluna devam eden Orient, dünle bugünü buluşturan vintage ve retro tasarımlardan yenilikçi-modern tasarımlara, günlük kullanımdan çeşitli outdoor aktivitelerine uyumlu modellere varan geniş ürün ağıyla yarını da temsil etme gücüne sahiptir.
 
ORIENT STAR
 
Mükemmel tasarım, mekanizma ve işçilik
 
Orient Star koleksiyonları, 1951’den bu yana üst düzey mekanizmaları ve kusursuz tasarımlara uluşan işçilikleri ile saat severlerin saygısını kazanmış bir markadır. Orient Star, ayrıntılarla göz dolduran Klasik seri, her tarzda farklı bir kimliğe bürünebilen Çağdaş seri ve günlük yaşamdan maceraya uzanan etkileyici tasarımlara sahip Spor serileri ile, saatte sadelikle gösterişi bir araya getirmeyi başarır.
 
GMT, güç rezervi göstergeleri, retrogradlar, iskelet saatler ve yarı iskelet saatler gibi çeşitli özellikleriyle, yüksek kalibreli mekanizmaları buluşturan Orient Star, her saat severin gözdelerindendir. Her bir Orient Star, tasarım, mekanizma ve işçilikte mükemmel ahengi sembolize eder.

OBAKU DENMARK
 
Bilekteki Zen yalınlığı
 
Obaku, minimalizm ve sadeliği esas alan tasarımlarıyla “zamansız saatler” üretmeyi hedefleyen ve bunu kısa sürede başaran bir markadır. Vikinglerden günümüz Avrupa’sına varan köklü bir geçmişi içeren Danimarka’nın tasarım ruhunu Asya’nın Zen Felsefesiyle buluşturan Obaku, batının lüks anlayışına farklı bir bakış getirmeyi başarmıştır: Lüks her zaman ulaşılmaz değildir!
 
Yaşamdaki temel unsurlara odaklanan doğunun Zen Felsefesiyle, batının giderek karmaşa halini alan tasarım anlayışına asil bir çizgi çeken Obaku saatleri, özgün tasarımlarıyla her bilekte yeni bir yaşamı temsil eder. Saati, zamana hükmeden vazgeçilmez bir elit aksesuar olarak gören Obaku, bu kıymete Zen yalınlığını getirmeyi başarmıştır.

STRAND BY OBAKU
 
Kusursuz tasarımların yalın estetiği
 
Asya’nın Zen Felsefesiyle temsil ettiği yalınlığı çekici İskandinav tasarımı ile buluşturan Strand By Obaku dünyanın her yanında ilgi gören zarif çizgisini daima çekici kılmayı başaran bir markadır. Lüks ayrıntılarla bezenmiş seçkin tasarımları ve Obaku kalitesini ulaşılabilir fiyatlarla sunmayı ilke edinen genç marka, adını Danca’da “plaj” anlamına gelen “strand” sözcüğünden alır. Kusursuz tasarımların yalın estetiğini sunan Strand koleksiyonları, zarif çizgileri ve belirgin tarzlarıyla kısa sürede saat dünyasında öne çıkmayı hak etmiştir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.